Inzake beleggingen geldt de regel dat men
"nooit alle eieren in 1 mand mag leggen". Diversifiëren is de boodschap. Een fonds vormt op zich al een waarborg voor diversificatie omdat het meestal is samengesteld uit een redelijk groot aantal verschillende effecten.
Ondanks dit onbetwistbare voordeel van de beleggingsfondsen, moet de belegger ook in dit geval zijn portefeuille zelf globaal bekijken en zijn beleggingen spreiden over de verschillende soorten activa (aandelen, obligaties, liquiditeiten), en dus over verschillende fondsen. Binnen elke groep activa dient ook gezorgd te worden voor een spreiding op geografisch, sectoraal en monetair vlak.
Daartoe moet iedere belegger, vóór hij een beslissing neemt, idealiter de samenstelling van zijn beleggingsportefeuille vergelijken met die van een type-portefeuille (of asset allocation) die beantwoordt aan zijn beleggersprofiel.
Het onderzoek of een belegging passend is voor het profiel van de belegger, kadert tevens in de toepassing van een Europese richtlijn die de belegger beter beschermt.
Type-beleggersprofielen en portefeuilles
Kent u uw beleggersprofiel?
